2018 yılında yaşanan olumsuzluklardan sonra 2019 yılında  da ekonomik olarak daralmaların olması inşaat sektörünü etkilediği gibi inşaat sektörüne entegre yürüyen aydınlatma sektörünü de olumsuz etkilenmesine sebep olmuştur.

2020 yılının üçüncü çeyreğine kadar  devletimizin hazırladığı ekonomik kalkınma paketleri ile yapılan vergi indirimleri konut satışlarında hızlı artışlara neden olmuştur.

Döviz kurunun beklenmedik yükselmesi 2021 yılı için zorlu bir başlangıç olarak görünüyor. Lakin, yabancı yatırımcıların ülkemize girdi sağlaması ve inşaat firmalarının yurt dışı projelerde yer alması, salgın döneminde rahat nefes almalarını sağlayacaktır.

Salgın süreci dünya ekonomisine her ne kadar zarar verse de Türkiye ve üretim odaklı diğer ülkelerin ihracat rakamlarının bir önceki yıllara oranla artış sağladığını hep birlikte gördük.

Üretimin kalkınma için ne kadar önemli olduğunu, salgınlar ve döviz kurları gibi etkenlerin dahi engel olamadığını ispatlamıştır. 

Bu vesile ile Soft Aydınlatma Teknolojileri ailesi olarak üretim hattımızın daha da genişlemesi adına üretim odaklı yatırımlar yapmak suretiyle yurtiçi ve yurtdışı inşaat projelerinde aktif rol almaya devam ediyoruz.

Murat GÜNEY – Yön.Krl.Bşk.Yrd.